logo    POKOJOVKY.cz  květiny pro Váš domov  orchideje, pokojové rostliny, tilandsie, masožravé rostliny, kapradiny, palmy, sukulentní rostliny 

Ozeleníme Váš interiér

 

 

 

 

 

 

 

  


Podle zákona o evidenci tržeb

je prodávající povinen vystavit

kupujícímu účtenku. Zároveň je

povinen zaevidovat přijatou tržbu

u správce daně online; v případě

technického výpadku pak nejpozději

do 48 hodin.

 


Úvod »» A Compendium of Miniature Orchid Species Vol. 1 + 2


        

A Compendium of Miniature Orchid Species Vol. 1 + 2

 

Dostupnost: SKLADEM
cena:
2 490,00 Kč (95,87 EUR) ( jsme plátci DPH )
Hlídací pes:
Hlídací pes

Specifikace produktu

Specializované knihy v anglickém jazyce zaměřené na miniaturní orchideje, které by neměly chybět v knihovničce každého milovníka orchidejí. Potřebná pomůcka k rozpoznání jednotlivých druhů a k pochopení životních potřeb popsaných orchidejí. Objevte v těchto knihách klenoty mezi orchidejemi.

Orchideje patří mezi největší skupinu kvetoucích rostlin na světě. Počet jednotlivých druhů se podle různých pramenů značně liší. Dříve uváděný počet 20 000 druhů čeledi Orchideaceae je dávno prokazatelně překonán. Aktuálně se můžeme setkat s údaji, které hovoří o počtu 25 - 30 000 druhů orchidejí, které rostou volně v přírodě po celém světě. A kolik jich ještě neznáme, kolik jich je ještě neobjeveno? Nemluvě o člověkem uměle vyšlechtěných orchidejích, kterých ročně vzniknou tisíce, ale jen přibližně 1 - 2 % z nich se jich alespoň krátkodobě uchytí a v dostatečném množství dostane mezi milovníky těchto rostlin.

I když mezi nejatraktivnější orchideje se často považují orchideje s velkými květy, stále větší oblibu si z mnoha důvodů u milovníků orchidejí nacházejí miniaturky. Mnoho z nich není těžké při dobré péči pěstovat v běžných podmínkách a zaberou výrazně méně místa než velké orchideje. I při svých malých rozměrech dokáží vytvořit stejnou krásu a radost, jako jejich rozměrnější kolegyně.

Tato práce pojednává ve dvou dílech o více než 500 druzích orchidejí ze 122 rodů. Každá položka zahrnuje nomenklaturní a etymologické informace, kultivační pokyny a poznámky o stanovišti, stavu ochrany a podobnostech s jinými orchidejemi. Druhové položky obsahují také nově publikované taxonomické údaje. Všechny druhy jsou velkoryse zastoupeny četnými fotografiemi, včetně fotografií jiných druhů, s nimiž jsou snadno zaměňovány.

Oba dva díly nabízejí nejkomplexnější ilustrovaný soubor miniaturních druhů orchidejí, které byly do dnešního dne popsány, podrobný přehled vybraných druhů orchidejí ze 122 rodů v encyklopedickém formátu, více než 1800 plnobarevných, malých i velkoformátových fotografií dokumentujících každý z uvedených druhů a první tiskově publikované obrázky některých druhů.

 

SPECIFIKACE 1. DÍLU

autoři: Ron Parsons a Mary E. Gerritsen

rok vydání: 2013

počet stran: 520

počet fotografií: 882

rozměr: 305 x 242 mm

pevná vazba

 

Obsah 1. dílu

Úvod do kapitoly skupiny orchidejí

Informace o nomenklatuře orchidejí

Ilustrovaný návod k morfologii různých druhů, mechanizmů pro opylování a také různé typy stonků, kořenů, listů, pahlíz a květenství, s nimiž se u orchidejí můžeme setkat

Ilustrovaný návod k typům stanovišť, v nichž se orchideje nacházejí

Specifické potřeby miniaturních orchidejí, teplota, světlo, vlhkost vzduchu, pohyb vzduchu

Kvalita vody, frekvence zavlažování, objem a teplota, aplikace hnojiva

Různé druhy pěstebních ploch vhodných pro miniaturní kulturu orchidejí

Vysvětlení dobrých hygienických postupů a nejčastěji se vyskytující orchidejový škůdci a choroby

Následuje popis jednotlivých zástupců (druhů) ze 44 níže uvedených rodů

 

Rody orchidejí zastoupené v prvním dílu:

Acianthera, Aerangis, Alamania, Amesiella, Anathallis, Andinia, Angraecum, Ascocentrum, Barbosella, Bolusiella, Brachionidium, Bulbophyllum, Caluera, Campanulorchis, Campylocentrum, Capanemia, Cattleya, Centroglossa, Ceratocentron, Ceratochilus, Ceratostylis, Chiloschista, Christensonella, Chytroglossa, Comparettia, Conchidium, Constantia, Cyrtochilum, Dendrobium, Dendrochilum, Dickasonia, Dinema, Diodonopsis, Domingoa, Dracula, Dresslerella, Dryadella, Drymoda, Epidendrum, Erycina, Fernandezia, Gastrochilus, Gomesa, Grandiphyllum

 

SPECIFIKACE 2. DÍLU

autoři: Ron Parsons a Mary E. Gerritsen

rok vydání: 2013

počet stran: 668

počet fotografií: 924

rozměr: 305 x 242 mm

pevná vazba

 

Obsah 2. dílu

Tato kniha navazuje na první díl popisem jednotlivých zástupců (druhů) ze 78 níže uvedených rodů. Údaje o vybraných druzích jsou následovány čtyřmi přílohami, které obsahují rozsáhlý seznam miniaturních druhů orchidejí, které nejsou v této práci výslovně zahrnuty.

Seznam malých rostoucích orchidejí, které nesplňují stanovená kritéria miniaturní orchideje, ale které jsou vysoce ceněny za jejich jemné květy nebo růsty.

Přílohy jsou doplněny glosářem pojmů a rozsáhlou bibliografií

.

Rody orchidejí zastoupené ve druhém dílu:

Haraella, Hintonella, Hofmeisterella, Holcoglossum, Homalopetalum, Hymenorchis, Ionopsis, Isabelia, Jumellea, Kefersteinia, Kraenzlinella, Leochilus, Lepanthes, Lepanthopsis, Leptotes, Loefgrenianthus, Macroclinium, Masdevallia, Maxillaria, Mediocalcar, Meiracyllium, Microsaccus, Monosepalum, Mystacidium, Neobathiea, Neofinetia, Oberonia, Octomeria, Oestlundia, Oncidium, Ornithidium, Ornithocephalus, Pabstiella, Panisea, Papillilabium, Pelatantheria, Penducella, Phalaenopsis, Phloeophila, Phymatidium, Platyrhiza, Platystele, Plectrophora, Pleurothallis, Pleurothallopsis, Polystachya, Porpax, Porroglossum, Promenaea, Prosthechea, Psychopsis, Pteroceras, Restrepia, Rhetinantha, Rodriguezia, Saccolabiopsis, Sarcochilus, Scaphosepalum, Schistotylus, Schoenorchis, Specklinia, Stelis, Stenia, Stereochilus, Sunipia, Telipogon, Tetramicra, Thrixspermum, Tolumnia, Trias, Trichocentrum, Trichoceros, Trichoglottis, Trichosalpinx, Trichotosia, Trisetella, Zootrophion, Zygostates

 

OBJEDNÁNÍ TĚCHTO KNIH DOPORUČUJEME VZHLEDEM K JEJICH HMOTNOSTI NEPROVÁDĚT SPOLEČNĚ S ŽIVÝMI ROSTLINAMI. PŘI PŘEPRAVĚ V JEDNOM BALÍKU HROZÍ POŠKOZENÍ ROSTLIN.

YjdlN
Hlídací pes
Watch DOG


Informovat na e-mail při změně:


       když cena klesne pod

        když produkt bude na skladě


Zadejte Váš e-mail: