logo    POKOJOVKY.cz  květiny pro Váš domov  orchideje, pokojové rostliny, tilandsie, masožravé rostliny, kapradiny, palmy, sukulentní rostliny 

Ozeleníme Váš interiér

Yucca elephantipes - Runner anthracite

Dracaena marginata - Runner white

Codiaeum Iceton - Runner white

Ficus lyrata - Runner antracite

Schefflera arboricola - Runner white

Ficus amstel king + Runner anthracite

Podle zákona o evidenci tržeb

je prodávající povinen vystavit

kupujícímu účtenku. Zároveň je

povinen zaevidovat přijatou tržbu

u správce daně online; v případě

technického výpadku pak nejpozději

do 48 hodin.

 


Úvod »» šáchor Cyperus alternifolius 'Zumula' - tzv. tráva pro kočky


        

šáchor Cyperus alternifolius 'Zumula' - tzv. tráva pro kočky

 

Dostupnost: SKLADEM
Číslo produktu: px1
cena bez DPH : 85,22 Kč (3,28 EUR)
cena s DPH (15 %):
98,00 Kč (3,77 EUR)
Hlídací pes:
Hlídací pes

Specifikace produktu

VHODNÁ ROSTLINA PRO KOČKY, PSY, PAPOUŠKY, HLODAVCE, ŽELVY I DALŠÍ TERARIJNÍ ZVÍŘATA

rostlina v květináči průměru 12 cm

 

Šáchor nemilují jen kočky

Málokterý živočich je tak čistotný, jako kočka. Ta se neustále olizuje a čistí. Tato vlastnost však přináší pro vašeho domácího mazlíčka jednu velkou nevýhodu. Kočka při očistě spolknou velké množství chlupů, které jsou nestravitelné. V malém množství se s nimi organismus kočky vyrovná a vyloučí je přirozeně v trusu. Je-li však chlupů hodně, vzniká v žaludku kočky postupným hromaděním tzv. bezoár, který je typický zejména pro přežvýkavce, ale vyskytuje se i u dalších živočichů, včetně opic a lidí (bezoárové kameny), koček a psů. V menším množství nejsou bezoáry nijak nebezpečné, vytvářejí-li se však ve větším množství, mohou kočce způsobit podráždění žaludku, nechutenství nebo další zdravotní problémy.

Jednou z možností, jak se vyvarovat problémům s množícím se bezoárem v žaludku, je umožnit kočkám přístup k čerstvé trávě, která je přírodním zdrojem vlákniny. Ta napomáhá předcházet tvorbě bezoárů a udržuje trávicí systém kočky zdravý. To je důvod, proč kočky a psi občas okusují trávu.

V zimním období bývá přirozené trávy nedostatek. Jako velmi vhodnou alternativu je možné použít šáchor Cyperus alternifolius ´Zumula´, který běžnou trávu dobře nahradí. Šáchorů je ale velké množství druhů, dávejte pozor, jaký svým miláčkům pořídíte. Ne každý je vhodný. Mnozí chovatelé dokonce tento šáchor používají pro své miláčky i v období od jara do podzimu, kdy je normální trávy dostatek. Vede je k tomu zejména oprávněná obava z případné kontaminace trávy z venku nejenom prachem a dalšími nečistotami, ale zejména možné znečištění výkaly různých zvířat, která se v trávě mohou pohybovat (psi, kočky, hlodavci apod.). Je zde tak zvýšené riziko přenosu různých parazitů na vašeho mazlíčka.

Většina koček tento šáchor miluje, pouze ve výjimečných případech dají přednost jiné rostlině. Tento šáchor však milují ale i psi, papoušci, hlodavci, želvy a další terarijní živočichové, pro které je zelené krmení nezbytné. Zvláště v zimním období nenajdete adekvátní náhradu za trávu.

 

Výhody používání šáchoru:

- výrazné snížení rizika pozření jedovaté rostliny vaším miláčkem

- vždy čerstvá a dostupná potrava pro vašeho domácího mazlíka

- oproti trávě z venku bez nečistot, parazitů apod.

- možnost vlastního množení tohoto šáchoru

- kočka zpravidla dává tomuto šáchoru přednost před všemi ostatními pokojovými rostlinami, tím nedochází k poškozování vašich ostatních rostlin

- přísun potřebných látek, pročištění žaludku, udržení dobrého zdravotního stavu zvířátka

 

 

Stačí pořídit si jednu rostlinu?

Pokud chcete dopřát vaší kočce nebo jinému zvířecímu miláčkovy častější hody, doporučuje se naráz pořídit si těchto šáchorů více. Důvod? Každá rostlina potřebuje nějakou dobu na vzpamatování se a dorůst může trvat podle podmínek i několik týdnů. Proto je dobré mít několik rostlin schovaných tak, aby na ně kočka (nebo jiné zvířátko) nemohlo a rostlina se tak mohla zadaptovat. Tím vlastně dochází ke koloběhu rostlin, kdy jeden květináč se šáchory slouží jako aktuální potrava a další květináče se šáchory se vzpamatovávají z předchozího krmení zvířátka. Je vhodné z jednoho květináče též šáchory rozdělit na několik trsů a rozsázet je do jednotlivých květináčů. Zajistíte si tak dostatek napěstované zelené hmoty. Substrát pro pěstování musí být lehký, doporučuje se promíchat ho s pískem.

 

Pěstování šáchoru v bytových podmínkách:

Šáchor Cyperus alternifolius ´Zumula´ vyžaduje pro dobrý růst světlé místo. Tato rostlina, stejně jako jiné druhy šáchorů, potřebuje dostatek vody. Pokud přeschne, zasychají jí konečky nebo může celá odumřít. Při umístění této rostliny na slunci je nutné tedy pamatovat, že bude rychle vysychat. Proto zálivce musíme věnovat dostatečnou pozornost. Rostlině prospívá i pravidelné rosení odstátou vodou. Teplota při pěstování by neměla klesat pod 18°C. Nevhodné místo pro pěstování této rostliny je v zimním období blízkost tepelného zdroje. Ten může způsobit rychlé prosychání substrátu. Hnojit šáchor musíme opatrně, doporučuje se pouze slabší dávka hnojiva např. na pokojové rostliny.

Radoslav Kacerovský

POKOJOVKY.cz

 

 

 

Mjc0OGF
Hlídací pes
Watch DOG


Informovat na e-mail při změně:


       když cena klesne pod

        když produkt bude na skladě


Zadejte Váš e-mail: